11 El Yapımı Nikah Şekeri

 

 

 

1 – Çuval Bezinden Nikah şekeri

Benim en favori argümanım olan çuval bezi her türlü tasarım için oldukça ilgi çekici işler ortaya koymaya olanak sağlıyor. Kurdele ve çuval bezi ikilisinden aklınıza gelebilecek her türlü aksesuar ve el yapımı hediyelik eşya tasarlayabilme fırsatı bulabileceğinize inanıyorum.

Çuval bezi kullanılarak elde yapılan birkaç nikah şekeri modelini aşağıda sizlerle paylaştım…

El Yapımı Nikah Şekerleri

Çuval Bezinden Nikah Şekerleri Çuval Bezinden Nikah Şekerleri Çuval Bezinden Nikah Şekerleri

 

2 – Oya Dantel ile Nikah Şekeri

El yapımı deyince akla ilk gelen şeylerden biri tabi ki oya dantel işleri oluyor. Annelerimizi çeyiz sandığını araladığımızda el emeği göz nuru  en güzide modellerin nafftalin kokuları arasında bizi birden yıllar öncesine götürmesi bile sanki başlı başına bir büyü gibi değil mi?

Dantel oya kullanılarak pratik nikah şekerleri elde edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygun ip kalınlığı ile kolay bir örnek bulmak. Aşağıda size ilham olabilecek birkaç el yapımı oya dantel ile yapılmış nikah şekeri örneği paylaştım, umarım yardımcı olabilmişimdir.

 

El Yapımı Nikah Şekerleri

Dantel Oya Nikah Şekerleri Dantel Oya Nikah Şekerleri Dantel Oya Nikah Şekerleri Dantel Oya Nikah Şekerleri Dantel Oya Nikah Şekerleri

3 – Deniz Kabuğu Nikah Şekeri Modelleri

Deniz kabuğu ne hikmetse bende biraz romantizm çağrıştırıyor 🙂 Doğal bir dekoratif dizaynı var, bu anlamda yapabileceğiniz işler  hayal gücünüzle sınırlı.

El Yapımı Nikah Şekerleri

4 – Yaratıcı sıra dışı modeller

Hediyelik eşyalarda, dekoratif işlerde  olduğu gibi nikah şekerlerinde de sanatsal yanı ağır basan zekaların sergilediği performans her zaman insanları cezbedecektir. Benim favorim  eski eşyaları değerlendirerek yeni şeyler ortaya koyan insanlar olmuştur. Bakın bu konuda örnek bir de resim koydum aslında oldukça küçük bir maliyeti olmasına karşın şirinliği sayesinde insanı istem dışı “”aman da amann” demeye itiyor.

El Yapımı Nikah Şekerleri

 

5 – Osmanlı Teması

Osmanlı teması sevenler için yapılabilecek nikah şekeri modelleri bu resimdeki ile sınırlandırılamaz elbet, el yapımı ve özgün nikah şekeri çeşitleri ortaya koyabilecek becerik sahipleri muhakkak vardır bir yerlerde…

El Yapımı Nikah Şekerleri

6 – Gelin Damat Figürlü

Konu nikah şekeri olunca baş rolu paylaşan gelin ve damat figürünü oyuna dahil etmemek ne mümkün?

El Yapımı Nikah Şekerleri

7 – Çok Sevilen Yastık Modeli

Benim favori modelim bu yastık  temalı olan nikah şekeri tasarımı. Yinde de üstüne ekleme yapılabilir ve hatta örnek olarak koyduğum modelden daha iyileri elde edilebilir diye düşünüyorum.

El Yapımı Nikah Şekerleri

8 Smile Gülen Surat Özgün Tasarımlar

Allah gülmekten ayırmasın. 🙂

El Yapımı Nikah Şekerleri

9 – Kurdele

Kurdele icat olunmasaydı biz eev kadınları ne yapardı bilemiyorum gerçekten kıymeti bilinmiyor ama günlük hayatta özellikle el yapımı işlerde estetik anlamda çok işimize yarıyor.

El Yapımı Nikah Şekerleri

 

10 – Küçük Modeller

Anahtar kelimelerimiz küçük, sade, şirin kısaca yerim ben onları 🙂

El Yapımı Nikah Şekerleri

11 – Bunun adı ne olsun? 🙁

El Yapımı Nikah Şekerleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 comments